PilsFree HelpDesk - jsme tu s Vámi, buďte s námi! TEL. 371 650 111

rgabriel, 10.11.2023 10:01:06, PDF

Naším úkolem je pomoci vám při všech problémech, do kterých se můžete dostat používáním nejen naší sítě, ale i vašeho počítače. Jsme tady pro vás!


Co je HelpDesk

HelpDesk funguje jako telefonická podpora při řešení vašich problémů se sítí PilsFree nebo s vaším počítačem. Typickými problémy, se kterými se můžete obrátit na HelpDesk, jsou:

 • registrace nového počítače,
 • nezaplacený členský příspěvek,
 • zavirovaný počítač
 • nahlašování a sledování závad, chyb a připomínek.

HelpDesk dále umožňuje získávání informací o spokojenosti a preferencích našich členů.


Jak HelpDesk funguje?

Po spojení s operátorem budete požádáni o vaše členské číslo (ID) nebo jméno, na základě kterého si vás operátor najde v databázi údaje.

Poté mu popíšete problém, který máte. Po krátkém rozhovoru operátor zjistí, zda je problém na síti PilsFree nebo u vás v domácnosti. Pokud půjde problém vyřešit na dálku, bude vás operátor instruovat, jak problém vyřešit.

Pokud bude problém na síti PilsFree, operátor zadá zjištěnou závadu do systému a předá k řešení technikovi.

Pokud bude problém na vaší straně, operátor nabídne možnost opravy správcem nebo externistou. Tato oprava bude zpoplatněna podle příslušného ceníku (viz formulář o poskytnutí zásahu). Při prvním zásahu dostanete k podpisu formulář o poskytnutí zásahu. Originál bude uschován v sídle PilsFree kvůli zpětné kontrole.

Hovorné bude zpoplatněno podle podmínek vašeho telefonního poskytovatele jako hovor na pevnou linku.


Kdy mohu HelpDesk využít?

V pracovní dny 8:00 - 21:00 a víkendu 9:00 - 21:00 je Vám na telefonním čísle 371 650 111 k dispozici operátor, který vám pomůže s vaším problémem. Mimo tyto časy je k dispozici záznamník, kam můžete nahrát váš vzkaz. Operátor vás bude kontaktovat v nejbližším možném termínu, nezapomeňte však uvést kontakt, na který se může ozvat zpět.


Správce versus externista

Správce se primárně stará o síť a kvalitní internetové připojení v místě Vašeho bydliště. Tuto činnost provádí ve svém volném čase a nemůže vždy řešit problémy s vaším počítačem nebo jiným zařízením, které s připojením přímo nesouvisí.

Externista je naopak připraven okamžitě řešit softwarové a hardwarové problémy, které nesouvisí přímo s připojením. Bude vás kontaktovat do dvou hodin od nahlášení vašeho problému na HelpDesk a do 12 hodin k vám přijede závadu odstranit (pokud nebude domluveno jinak). U složitějších oprav může po domluvě s vámi odvézt počítač do servisního střediska, kde závadu odstraní.


Mohu zavolat, i když jsem jen zájemcem o vstup do PilsFree ?

Ano, můžete. HelpDesk registruje i požadavky na připojení pro nové členy. Stačí zadat adresu Vašeho bydliště a operátor vám sdělí, zda má ve vaší oblasti PilsFree pokrytí, případně v jaké technologii (kabelové připojení, WiFi).


Návštěvní hodiny

 • Pondělí: 8-18h
 • Úterý: 8-18h
 • Středa: 8-18h
 • Čtvrtek: 8-18h
 • Pátek: 8-16h

V uvedené době nás můžete osobně navštívit v sídle spolku.


Pracovní doba

Na telefonu a e-mailu jsme k dispozici

 • v pracovní dny od 8 do 21h
 • o víkendech od 9 do 21h

Kontakty


Vstup pro operátory (https; nový chrome neakceptuje);

Vstup pro operátory (http; nešifrované);